Tesniace a lepiace tmely - Veľké výrobky v malých baleniach - Tmely na báze MS polymérov | MAPEI

Tesniace tmely na báze MS polymérov sú nenahraditeľnými pomocníkmi nielen profesionálnych realizátorov, ale aj šikovných domácich majstrov. Ďalšiu časť seriálu s názvom Veľké výrobky v malých baleniach venujeme práve im.

 

MAPEFLEX MS CRYSTAL – Vaša Jasnosť   

V porovnaní s bežnými silikónmi vytvára tento hybridný tesniaci tmel a lepidlo na báze MS polymérov dokonalejší spoj na kompaktných a nasiakavých povrchoch, výrazne znižuje mieru znečistenia na povrchu a poskytuje lepšie mechanické parametre. Najväčšou výhodou výrobku je možnosť aplikácie aj na mierne vlhké povrchy. Túto vlastnosť realizátori mimoriadne ocenia pri výplni pružných škár v exteriéri, ktoré zvyknú byť vlhké v dôsledku nevhodných vonkajších podmienok (po daždi, pri kontakte s vodou, pri zvýšenej vlhkosti vzduchu atď.).

Pre svoju ohromujúcu krištáľovú čírosť sa výrobok využíva aj v sprchovacích kútoch. Ide o ideály tmel pre výplň škáry, ktorá vzniká medzi sklenenými dvermi a obkladovým prvkom. Vysoká miera transparentnosti použitého tmelu zabezpečí elegantne zvládnutý architektonický detail, pri ktorom vyplnená škára brilantne splynie so sklom.

viac info --->

 

 

MAPEFLEX MS45 – vhodný i na vlhké povrchy

Použitie hybridných výrobkov na báze MS polymérov je mimoriadne vhodné na pružné tesnenie škár vo vonkajších podmienkach. Základnou výhodou Mapeflex MS45 je vytvrdzovanie aj vo vlhkých podmienkach. Navyše v porovnaní s polyuretánovým tmelom vytvára pevnejší spoj, poskytuje vyššiu UV odolnosť a umožňuje dlhšie uskladnenie výrobku. Výborná správa pre majstrov je jeho jednoduchá spracovateľnosť, ale najmä možnosť nanášať i na mierne vlhké podklady. Tmel umožňuje vytesnenie škáry, ktorá je mokrá po daždi alebo zarosená (predpokladá sa, že škára je vytvrdnutá a vyzretá).

Mapeflex MS45 je dostupný v 4 farbách: bielej, šedej č.113, hnedej a čiernej. Limitovaná farebná dostupnosť týchto výrobkov môže byť vyriešená jednoduchým pretretím povrchu tmelu elastomerickou náterovou farbou po jeho úplnom vytvrdnutí. Výrobok garantuje dosiahnutie pružného spoja s dlhodobou trvanlivosťou,  ak sa používa na spájanie a lepenie dvoch, príp. viacerých stavebných alebo dekoratívnych prvkov.

Keďže ide o výrobok, ktorý je priateľský k životnému prostrediu, realizátori s ním môžu komfortne pracovať. Je ohľaduplný k ich zdraviu, je bez zápachu a obsahu rozpúšťadiel, s veľmi nízkym obsahom organických prchavých látok. Na balení sa nevyžaduje uvádzať výstražné a bezpečnostné upozornenia.

Výhody použitia Mapeflex MS45 ocenia obkladači, klampiari alebo pokrývači (strechári).

viac info --->

 

 

ULTRABOND MS RAPID – Každodenný nenahraditeľný pomocník

Montážne lepidlá vyhrávajú svojou univerzálnosťou medzi domácimi majstrami, ale aj profesionálnymi aplikátormi. Charakteristické sú širokým využitím na veľkých stavbách, v dielňach, domácnostiach alebo na záhradách. Používajú sa všade, kam sa človek pozrie. Sú vhodné na spájanie stavebných, priemyselných a dekoratívnych prvkov na nasiakavých a nenasiakavých povrchoch. Sú preto veľmi jednoduchou alternatívou a doplnením k mechanickým spôsobom fixácie, t.j. klincom, skrutkám alebo nitom.

Výhodou Ultrabond MS Rapid je veľmi ľahké vytlačenie lepidla (aj pri nízkych teplotách) a vysoká počiatočná lepivosť. Je kompatibilný so všetkými stavebnými materiálmi, vytvára perfektný spoj na betónových a cementových podkladoch, sadrokartóne, tehle, dreve, kovoch, povrchoch ošetrených náterom, keramike, skle, príp. zrkadlách.

Vďaka obsahu MS polymérov je možné výrobok aplikovať i na vlhké povrchy v interiéri a exteriéri. Po vytvrdnutí vzniká pružný, vysokopevnostný a vodotesný spoj s konečnou pevnosťou v ťahu 3 N/mm2, čo predstavuje únosnosť až 30 kg/cm2.

viac info --->

 

Kompletný sortiment pružných tmelov Mapei nájdete na www.mapei.sk