Tesniace a lepiace tmely - Veľké výrobky v malých baleniach - Polyuretánové tmely | MAPEI

Tesniace tmely a lepidlá Mapei sú obľúbené pre svoju spoľahlivosť, široké možnosti uplatnenia a jednoduchú spracovateľnosť. Stali sa nenahraditeľným pomocníkom nielen profesionálnych realizátorov, ale aj šikovných domácich majstrov. V seriáli s názvom Veľké výrobky v malých baleniach vám tentokrát predstavíme výhody polyuretánových tmelov.

 

MAPEFLEX PU45 FT – Rýchly polyuretán

Použitie jednozložkového polyuretánového tmelu Mapeflex PU45 je aktuálne všade, kde sa vyžaduje vytvrdnutie polyuretánového tesniaceho tmelu v krátkom čase. Vhodný je pri výplni pružných škár v priemyselných podlahách s nízkym až stredným zaťažením alebo pri dekoratívnych cementových systémoch ULTRATOP. Typické miesta použitia polyuretánových tmelov sú vonkajšie parkoviská, parkovacie domy, nákupné centrá a sklady. Univerzálnosť použitia potvrdzuje skutočnosť, že výrobok možno použiť aj na pružné lepenie (spájanie) rôznych prvkov.

Dodáva sa v 6 farbách: bielej, béžovej, šedej č. 111 a 113, hnedej a čiernej. Výhodou je možnosť dodatočného pretretia povrchu elastomerickou náterovou farbou. Na rozdiel od hybridných tmelov je nevyhnutné aplikovať tesniaci tmel vždy do suchej škáry. Tmel rýchlo vytvrdzuje. Konečné vyhladenie povrchu tmelu preto možno vykonať extrémne rýchlo.

 

 

Kompletný sortiment pružných tmelov Mapei nájdete na www.skarujsmapei.sk