HYDROIZOLÁCIA SPODNEJ STAVBY JEDNODUCHŠIE A RÝCHLEJŠIE

KVALITNÁ HYDROIZOLÁCIA ZÁKLADOV JE ZÁKLADNÝM PREDPOKLADOM DLHEJ A BEZPROBLÉMOVEJ ŽIVOTNOSTI STAVBY. ŠIKOVNOU ALTERNATÍVOU K TRADIČNÝM RIEŠENIAM IZOLÁCIE STAVBY POD ÚROVŇOU TERÉNU JE HYDROIZOLAČNÝ SYSTÉM NA BÁZE BITUMÉNU.
 

Najväčšou prednosťou hydroizolačných systémov na báze bituménu je jednoduchá aplikácia, ktorá zaručí spoľahlivé zaizolovanie akejkoľvek konštrukcie. Mapei ponúka dva spôsoby zabezpečenia hydroizolácie základov s výrobkami na báze bituménu: samolepiaca bituménová fólia MAPETHENE SA a stierková hydroizolácia výrobkami PLASTIMUL.

 

   

 

ŠPECIFIKÉ HYDROIZOLÁCIE NA BÁZE BITUMÉNU

V oboch prípadoch uvítajú realizátori o polovicu nižšiu hmotnosť výrobkov v porovnaní s bitúmenovými natavovanými pásmi. To znamená úsporu nákladov na dopravu, menšiu namáhavosť, jednoduchšiu manipuláciu a rýchlejší postup stavebných prác.

Hydroizolačné systémy na báze bituménu sa aplikujú za studena. Odbúrava sa tak riziko roztavenia asfaltového pásu v spoji, ktoré v niektorých prípadoch môže viesť aj k zatekaniu do konštrukcie.

Výhodou použitia stierkových hydroizolácií je možnosť ich aplikácie na mierne vlhký podklad, ako aj možnosť aplikácie na členité povrchy. Dokonale okopírujú podklad, bez ohľadu na to, či na má tvar oblúka, lomov a pod.

Súčasťou hydroizolačného systému na báze bituménu sú aj doplnkové výrobky, ktoré riešia aj drobné detaily. Vďaka tomu systém garantuje zabezpečenie dlhodobej ochrany a životnosti konštrukcie.

 

www.razaporiadne.sk