Referencia MAPEI - Na Šíravu za top wellness zážitkami


 

Thermalpark Šírava , ktorý ponúka relax vo vnútorných i vonkajších bazénoch sme vám už predstavili.
Po čase sme sa rozhodli na Zemplínsku šíravu vrátiť, aby sme navštívili medzičasom dobudované
wellness centrum.

 

Thermalpark Šírava, v rekreačnej oblasti Kaluža, na brehu Zemplínskej šíravy sa rozrástol o priestory moderného wellness centra. Investori pristupovali k jeho stavbe s rovnakou starostlivosťou, ako k celému aquaparku. Obe časti na seba nadväzujú nielen architektonickým stvárnením, ale aj vysokou kvalitou realizácie. Zemplínska šírava tak získala moderné wellness centrum so službami na najvyššej úrovni. Investori veria, že práve stávka na kvalitu je spôsob, ako prinavrátiť turizmus do tejto kedysi populárnej rekreačnej oblasti.

Pri návrhu aquaparku sa investori inšpirovali úspešnými príkladmi z celej Európy. Pri nastavovaní konceptu wellness centra, oslovili po dlhom hľadaní, špecialistov zo Slovinska. „Od začiatku sme dbali na kvalitu ponúkaných služieb. Saunové ceremoniály, niektoré aj za účasti školených saunových majstrov, umocňujú zážitky z nášho wellness centra,“ vyzdvihuje Jozef Lesník, vedúci projektu Thermalpark Šírava.

Aj pre firemnú klientelu

Wellness centrum je nielen kvalitne zrealizované, ponúka tiež rozmanité možnosti saunovania a procedúr. Špecialitou sú procedúry s využitím miestnej vody, ktoré sú zamerané na liečenie psoriázy, chronického zápalového ochorenia celého organizmu, ktoré sa viditeľne prejavuje na koži.

Saunový svet ponúka nielen parnú a infra saunu, ale aj dobre vybavenú zónu suchých sáun. Uprostred bylinkovej sauny sa nachádza veľký kôš s liečivými bylinkami, z ktorých sa postupne uvoľňuje aróma. Saunové ceremoniály pod vedením vyškolených odborníkov vyhľadávajú nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci. Domáci sú pyšní najmä na fínsku saunu. „Ide o najlepšiu fínsku saunu v regióne Českej i Slovenskej republiky,“ tvrdí Jozef Lesník.

Po návšteve sauny možno oddychovať na ležadlách v relaxačnej zóne s výhľadom na Zemplínsku šíravu a pohorie Vihorlat. Tu sa tiež nachádzajú miestnosti určené na masáže a skrášľovacie kúry.

Wellness centrum charakterizujú nielen služby na špičkovej úrovni, ale aj možnosť flexibilne upraviť priestor v závislosti od požiadaviek klienta. „Klientele firemných zákazníkov vieme ponúknuť rôzne možnosti uzatvorenia jednotlivých častí wellness centra,“ dopĺňa Jozef Lesník.

 

      

 

Riešenie Mapei – prvá voľba

Dôraz na kvalitu realizácie prirodzene viedol investora k riešeniam pomocou výrobkov stavebnej chémie Mapei, s ktorou mal pozitívne skúsenosti už v minulosti. S výrobkami Mapei sa počítalo už od projektovej prípravy, a to tak v priestoroch aquaparku, ako aj v priestoroch wellness centra, ktoré sa dokončilo neskôr.

V procese návrhu materiálov vhodných pre konštrukcie, ktoré sú vystavené nielen vysokej prevádzkovej záťaži, ale aj agresívnym vplyvom termálnej vody, bolo nevyhnutné staviť na spoľahlivý hydroizolačný systém, ktorý zabezpečí dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku wellness centra.

Pre pochôdzne časti okolo bazénov sa odporučil systém s hydroizolačnou vrstvou MAPELASTIC SMART, do ktorej sa zapracovala netkaná, makroperforovaná, polypropylénová textília MAPETEX SEL. Tkanina zapracovaná do prvej vrstvy hydroizolačnej membrány zvýšila odolnosť konštrukcie proti pôsobeniu alkalických vplyvov. Správne utesnenie detailov umiestnených v konštrukcii (kontrolné škáry v poteroch, prestupy a styk podlaha–stena, stena–stena alebo dvoch rôznych materiálov) sa zabezpečilo použitím pružného gumového pásu MAPEBAND.

Podlahu v celom wellness centre tvorí moderná veľkoformátová dlažba, ktorá sa lepila špeciálnym deformovateľným lepidlom KERAFLEX MAXI S1. Výplň škár na plochách nadmerne namáhaných vodou sa realizovala s použitím epoxidovej škárovacej malty KERAPOXY, ktorá sa vyznačuje sa vysokou mechanickou pevnosťou a odolnosťou proti chemickým vplyvom.

V chodbách, šatniach a miestnostiach ktoré nie sú v trvalom styku s vlhkosťou, sa veľkoformátová dlažba lepila tiež lepidlom KERAFLEX MAXI S1. Na výplň škár sa však použila cementová škárovacia malta ULTRACOLOR PLUS, ktorá je odolná proti vode (technológia Drop Effect®) a s protiplesňovým účinkom (technológia BioBlock®). Dilatačné škáry v nalepených obkladových prvkoch a prestupy v konštrukcii sa vytesnili s použitím silikónového, tesniaceho tmelu MAPESIL AC, ktorý je odolný proti plesniam s technológiou BioBlock®.

Na základe uvedeného možno konštatovať, že nielen kvalitou služieb, ale aj kvalitou zhotovenia patrí Thermalpark Šírava k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť v oblasti turistického ruchu.

 

  

 

Optimistické vyhliadky

Zemplínsku šíravu si investori vybrali pre mimoriadnu kvalitu miestnej vody, ktorá sa v kúpeľníctve využíva už od 18. storočia. Ich dlhodobé plány a vieru v opätovný rozvoj tejto rekreačnej oblasti potvrdzuje aj výstavba ubytovacích kapacít v okolí, ktorú postupne spúšťajú.


TECHNICKÉ ÚDAJE
THERMALPARK ŠÍRAVA, Zemplínska Šírava
Rok realizácie: 2013-2014
Technická podpora Mapei: Vyrovnanie a finálna úprava vodorovných a zvislých plôch, izolácia, lepenie a škárovanie obkladov, dlažieb a mozaiky v bazénoch, šatniach, toaletách a wellness.
Mapei koordinátor: Martin Čopko
Investor: TRR, s.r.o
Dodávateľ: TRR, s.r.o
Realizátor: TRR, s.r.o

 

VÝROBKY MAPEI
Príprava podkladu: Mapegrout Tixotropný, Mapefinish, Mapelastic Smart, Mapeband, Mapetex Sel
Lepenie obkladov a dlažieb: Keraflex Maxi S1, Kerapoxy, Ultracolor Plus, Mapeflex PU45, Mapesil AC

Viac informácií nájdete na www.mapei.sk