IZOLÁCIA SPODNEJ STAVBY RÝCHLO A BEZPEČNE

SPODNÚ STAVBU MOŽNO SPOĽAHLIVO OCHRÁNIŤ PRED VODOU RÝCHLO A JEDNODUCHO. ŠIKOVNOU ALTERNATÍVOU K TRADIČNÝM RIEŠENIAM IZOLÁCIE STAVBY POD ÚROVŇOU TERÉNU JE HYDROIZOLAČNÝ SYSTÉM NA BÁZE BITÚMENU.

 

Kvalitná hydroizolácia základov je základným predpokladom dlhej a bezproblémovej životnosti stavby. Hydroizolačné systémy na báze bitúmenu sa aplikujú jednoducho a rýchlo, vďaka čomu ušetria čas i peniaze.

Mapei ponúka dva spôsoby zabezpečenia hydroizolácie základov s výrobkami na báze bitúmenu: samolepiaca bitúmenová fólia Mapethene SA a stierková hydroizolácia výrobkami Plastimul.

 

Hydroizolácie na báze bitúmenu

Realizátori v oboch prípadoch vítajú o polovicu nižšiu hmotnosť výrobkov v porovnaní s bitúmenovými natavovanými pásmi. To znamená úsporu nákladov na dopravu, menšiu namáhavosť, jednoduchšiu manipuláciu a rýchlejší postup stavebných prác. Hydroizolačné systémy na báze bitúmenu sa aplikujú za studena. Odbúrava sa tak riziko roztavenia asfaltového pásu v spoji, ktoré v niektorých prípadoch môže viesť aj k zatekaniu do konštrukcie.

Výhodou použitia stierkových hydroizolácií je možnosť ich aplikácie na mierne vlhký podklad, ako aj možnosť aplikácie na členité povrchy.

Súčasťou hydroizolačného systému na báze bitúmenu sú aj doplnkové výrobky, ktoré riešia i drobné detaily. Vďaka tomu systém garantuje dlhodobú ochranu a životnosť konštrukcie.

www.razaporiadne.sk

 

Mapei radí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plastimul 1K Classic – bitúmenová, hydroizolačná stierka plnená polystyrénovými guličkami a gumeným granulátom. Určená je na izoláciu proti zemnej vlhkosti i netlakovej vode.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapethene SA – samolepiaca, bitúmenová, hydroizolačná membrána určená na izoláciu proti zemnej vlhkosti, ktorá je odolná aj proti radónu.

 

 

www.mapei.sk

www.razaporiadne.sk