KERAPOXY - CELOK TVORIA DETAILY

PLÁNUJETE REKONŠTRUKCIU BYTOVÉHO JADRA, OBKLAD KUCHYNSKEJ LINKY ALEBO VÁS OČAKÁVAJÚ „IBA“ DOKONČOVACIE PRÁCE – OBKLAD V KÚPEĽNI, DLAŽBA VSTUPNEJ HALY ALEBO PRÁČOVNE – V NOVOM DOME? PREMÝŠLATE, AKÚ FARBU A KVALITU LEPIDIEL ČI ŠKÁROVACEJ MALTY?

Pri stavebných úpravách bytu alebo domu sa riaďte pravidlom „Nie sme tak bohatí, aby sme mohli nakupovať lacné výrobky“. V praxi to znamená, že z dlhodobého hľadiska sa vždy vyplatí investovať pár eur navyše a nakúpiť kvalitné materiály.

Pri výbere škárovacích mált radšej zvolte tie, ktoré sú na báze epoxidových živíc, pretože vám zaručia odolnosť škáry voči účinkom chemických látok, ľahšiu údržbu a absolútnu nepriepustnosť vody. V mnohých aspektoch prevyšujú vlastnosti cementových škárovacích mált, najmä v prípade použitia svetlejších odtieňov. Škáry totiž neprepúšťaju znečistenú vodu a tak nedochádza k ich „zašednutiu“.

Moderné škárovacie malty sa vyrábajú v mnohých farebných odtieňoch (napr. Kerapoxy v 26 farbách), výrobcovia k nim spravidla ponúkajú v rovnakých odtieňoch aj silikónové tmely, ktoré sú určené pre výplň „pružných“ koncových, resp. obvodových škár.

 

POSTUP APLIKÁCIE KERAPOXY

1. PRÍPRAVA
Kerapoxy, Kerapoxy Cleaner a náradie na aplikáciu.

 

2. ZLOŽKY
Do zložky A pridajte celý obsah zložky B.

 

3. MIEŠANIE
Obe zložky spolu dôkladne premiešajte vŕtačkou s miešacím nástavcom (nastavte nízke otáčky).

 

4. APLIKÁCIA
Pri aplikácií použite špeciálnu škárovaciu stierku s krátkou hranou.

 

5. ŠKÁROVANIE
Škárovaciu maltu dôkladne vtlačte do škáry stierkou v diagonálnom smere a zvyšky malty stierkou zotrite.

 

6. UMÝVANIE
Pri čistení dlažby použite veľké množstvo vody.

 

7. ČIŠTENIE
Čistiacou stierkou Scotch-Brite© odstraňte zvyšky rozplaveného Kerapoxy.

 

8. DOČISTENIE
Dočistite stierkou so špongiovým nástavcom, pri čistení používajte stále čistú vodu - vymeňte ju minimálne trikrát!

 

9. LEŠTENIE
Pokiaľ po dočistení zostane na povrchu „závoj“ Kerapoxy, odstráňte ho pomocou Kerapoxy Cleaner. Povrch následne zotrite stierkou so špongiovým nástavcom namočenou va vode.

 

10. ĎALŠIA FÁZA
Výrobky a vytláčacia pištoľ na výplň pružnej škáry.

 

11. PENETRÁCIA STRÁN
Bočné steny škáry, kvôli zvýšeniu prídržnosti tmelu, pretrite základným náterom Primer FD; hlboké škáry vytesnite penovým povrazcom Mapefoam.

 

12. DOŠKÁROVANIE
Po zaschnutí Primeru FD (cca 5–10 minút) aplikujte do škáry silikónový tmel Mapesil AC. Potom povrch postriekajte saponátovou vodou a vyhľaďte.