MAPETHERM FLEX RP - Systém opravy pre zateplené fasády | MAPEI


ZATEPĽOVANIE

Jednou z mnohých možností ako zabezpečiť ochranu budov je použitie štrukturovaných povrchových úprav alebo náterových farieb. Dlhodobo sú najrozšírenejším riešením zatepľovacie systémy, pretože ponúkajú okrem ochrany pred nepriaznivými vplyvmi, to hlavné, zníženie tepelných strát. Ďalšou dôležitou úlohou je znižovanie spotreby fosílnych palív, ktoré pri spaľovaní uvoľňujú do vzduchu veľké množstvo škodlivých látok a vedú k zhoršeniu životného prostredia na našej planéte. Z mnohých dôvodov zostáva zatepľovanie budov aktuálne už niekoľko desaťročí. Preto je v niektorých prípadoch nevyhnutné, vykonať špeciálny zásah, v podobe údržby alebo opravy zateplenej fasády. Najhoršie scenáre vyžadujú ich úplné odstránenie a realizáciu nového zatepľovacieho systému.

V prípade bežnej údržby alebo poškodenia zisteného včas, je možné vyhotoviť opravy pomocou technologicky vhodných výrobkov. Za predpokladu, že práce budú realizované kvalifikovanými pracovníkmi, bude sanačný zásah úplne spoľahlivým, odolným a ekonomicky výhodným riešením. 


MAPETHERM FLEX RP

MAPEI predstavuje nový výrobok MAPETHERM FLEX RPs exkluzívnymi, mnohostrannými vlastnosťami, ktoré môžu úspešne pomáhať pri účinnej oprave a údržbe zateplených fasád, pričom poskytuje príjemný a estetický konečný vzhľad.  

MAPETHERM FLEX RP je predmiešaná, cementová, pružná, vyrovnávacia malta bez obsahu cementu, pripravená na priame použitie. Vyznačuje sa extrémne vysokou pružnosťou a odolnosťou proti agresívnym plesniam a riasam.

MAPETHERM FLEX RP je ideálny na opravy poškodených zatepľovacích systémov a/alebo popraskaných omietok, na vyhotovenie výstužných vrstiev na tepelnoizolačných paneloch a v zatepľovacích systémoch.Technickú brožúru "MAPETHERM FLEX RP - Systém opravy pre zateplené fasády." si môžete prezrieť po kliknuti na obrazok