HYDROIZOLAČNÁ MEMBRÁNA NA BAZÉNY - HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ

 

Termálne kúpalisko v Kováčovej prešlo pred dvomi rokmi rozsiahlou rekonštrukciou a zmenilo sa na aquapark s vonkajšou i vnútornou časťou na celoročné využívanie. 

Pri realizácii dvoch vnútorných a dvoch vonkajších bazénov sa vo významnej miere uplatnili výrobky spoločnosti Mapei. Náročná realizácia všetkých štyroch bazénov trvala tri mesiace.
V rámci prípravy podkladu sa povrch dna a stien bazénov musel pred nanesením hydroizolačnej vrstvy reprofilovať použitím cementových mált. 

K zvýšeniu životnosti bazénových telies prispieva aplikácia hydroizolačnej membrány MAPELASTIC, t. j. dvojzložkovej malty na báze cementových spojív, jemného triedeného kameniva, špeciálnych prísad a syntetických polymérov, aplikovanej v celkovej hrúbke vrstvy 2 mm. Vzhľadom na menšie hrúbky sa zapracúva do prvej vrstvy sklotextilná mriežka odolná proti alkáliám. 

Pri izolovaní bazénových detailov – styk stena – podlaha, stena – stena – sa využili pružne pogu-mované pásy MAPEBAND, ktoré vďaka svojej elasticite zvládajú vzniknuté napätia v týchto miestach. 

Pri realizácii obkladových prvkov vnútorných a vonkajších bazénov sa použil KERAFLEX, t. j. špeciálne cementové lepidlo so zníženým sklzom a s predĺženou dobou zavädnutia. 

Na výplň pevných škár bolo nevyhnutné aplikovať z pohľadu použitej mineralizovanej termálnej vody chemicky odolnú škárovaciu maltu. Preto sa použil KERAPOXY, t. j. dvojzložkový výrobok na báze epoxidovej živice plnený kremičitým pieskom a špeciálnymi komponentmi, vyznačujúci sa odolnosťou proti kyselinám a umývateľnosťou. Odoláva aj prípravkom bežne používaným pri čistení bazénov.