Referencia MAPEI - MERCEDES-BENZ

MIESTO STRETNUTÍ FANÚŠIKOV KVALITY

 

ZASTÚPENIE MERCEDES-BENZ V DUNAJSKEJ STREDE

ZAČIATKOM JARI OTVORILI NOVÝ SHOWROOM ZNAČKY MERCEDES-BENZ
V DUNAJSKEJ STREDE, V REGIÓNE S DOPOSIAĽ NEVYUŽITÝM POTENCIÁLOM.

Prémiová značka Mercedes-Benz zosobňuje nielen tradíciu a luxus, ale aj komfort a spoľahlivosť. Mapei, ako značka stavebnej chémie, sa často metaforicky prirovnáva práve k tejto poprednej značke automobilov. Prepojenie medzi týmito dvomi značkami nastalo pri realizácii zastúpenia Mercedes-Benz v Dunajskej Strede.


NOVÁ ZNAČKA V DUNAJSKEJ STREDE

Prémiová značka si musela na svoj stánok v Dunajskej Strede počkať niekoľko rokov. „Cítime, že na takéto zastúpenie dozrel čas,“ verí Ing. Jozef Rácz, ktorý sa predajom automobilov značky Mercedes-Benz zaoberá dlhé roky. Do pôsobnosti zastúpenia bude spadať najmä Dunajská streda, ale aj Komárno, Šamorín a Galanta. „Ľudia, ktorí tu nežijú a nepoznajú pomery, ju podceňujú. V skutočnosti ide o silné mesto a špecifický región, postavený na silnom patriotizme, hrdosti a pomerne silnom podnikateľskom zázemí. Nakoniec, o jeho kúpnej sile svedčí aj fakt, že v súčasnosti má v Dunajskej Strede svoje zastúpenie až 21 motoristických značiek. Chýbal len Mercedes-Benz, ktorý sa – mimochodom – práve v Dunajskej Strede teší pomerne veľkej priazni,“ dodáva J. Rácz.  

Nový showroom sa nachádza na konci dynamicky sa rozvíjajúcej nákupnej zóny. Umiestnenie umožňuje potenciálny rozvoj zastúpenia. Atraktívnym automobilovým sortimentom prirodzene priťahuje pozornosť nielen budúcich zákazníkov. Možno tu nájsť osobné aj úžitkové autá rôznych tried. Predávajú sa nielen menšie modely vozidiel, ale aj prémiová trieda najvyššej kvality, o ktorú je podľa slov majiteľa, tiež záujem. Samozrejmou súčasťou je aj servis vozidiel. Ten uľahčí život motoristov, ktorí doposiaľ chodili kvôli servisu do iných miest. „Očakávam, že náš nový showroom bude miestom, kde sa budú stretávať priaznivci kvality a výnimočnosti,“ dopĺňa Rácz.

Veľké presklené plochy zabezpečujú prepojenie interiéru s okolím a zároveň dostatočný prísun denného svetla. Veľkoformátová keramická podlaha v tmavom odtieni vytvára s prenikajúcim denným svetlom kontrast, vďaka ktorému môže naplno vyznieť krása vystavených najnovších modelov áut tejto značky. Funkčne navrhnutý interiér upriamuje pozornosť na to najdôležitejšie v interiéri.


LEPIDLO V HLAVNEJ ÚLOHE

Pracovníci technického oddelenia Mapei zohľadnili pri návrhu vhodného systému nielen nevyhnutné skutočnosti potrebné pri výbere správneho lepidla. Medzi tieto patrili napríklad rozmer a farebný odtieň keramickej dlažby, rýchlosť a čas realizácie, predpokladané zaťaženie v priebehu prevádzky, ale najmä druh podkladovej vrstvy, ktorá bola na celej ploche showroomu vyhotovená z hladeného betónu. 

Garancia kvality, odolnosti a dlhodobej životnosti skladby Mapei sa zabezpečila použitím dvojzložkového, vysokopevnostného, deformovateľného, cementového lepidla GRANIRAPID (C2F S1). Používa sa na lepenie všetkých druhov obkladových prvkov z keramiky, gresu, prírodného a umelého kameňa, mozaiky, terazza a terracotty, na stenách a podlahách, v interiéri aj exteriéri. Vyznačuje sa vysokými mechanickými parametrami. Vďaka tomu je výber tohto lepidla vhodnou voľbou pri inštalácii obkladových prvkov v ťažko namáhaných prevádzkach, akými sú napr. nákupné centrá, supermarkety, letiská, železničné stanice, verejné budovy, autosalóny, dielne, verejné kuchyne, továrne, nemocnice, školy a univerzity.Na zabezpečenie dokonalej prídržnosti cementového lepidla sa hladený betón najskôr ošetril výrobkom PRIMER G – základným, penetračným náterom na báze syntetickej živice vo vodnej disperzii.


FINÁLNE UZAVRETIE ŠKÁR

?Na výplň pevných škár sa použila cementová škárovacia malta ULTRACOLOR PLUS v tmavom farebnom odtieni. Je vyrobená zo zmesi špeciálnych hydraulických spojív, triedeného kameniva, špeciálnych polymérov, hydrofóbnych prísad, organických molekúl a pigmentov. Po vytvrdnutí je zrealizovaná škára charakteristická jednotnou farebnosťou, odolnosťou proti vzniku neestetických bielych výkvetov, plesní a trhlín. Povrch škáry je odolný proti znečisteniu, hladký a umožňuje dlhodobo veľmi jednoduchú údržbu v priebehu prevádzky showroomu. ULTRACOLOR PLUS sa navyše vyznačuje dvomi inovatívnymi technológiami BioBlock® a DropEffect®

Dilatačné škáry v inštalovanej dlažbe sa vytesnili v odporučenom rastri a po obvode miestnosti silikónovým tesniacim tmelom MAPESIL AC. Na vydimenzovanie správnej hĺbky pružnej, dilatačnej škáry sa použil MAPEFOAM – extrudovaný polyetylénový penový povrazec s uzavretými pórmi. 


RIEŠENIA PRE PLOCHY MIMO POZORNOSTI

Komplexnosť projektového návrhu Mapei spočívala aj v návrhu systémového riešenia vhodného pre sociálne zariadenia, resp. priestory so zvýšenou vlhkosťou. Zvýšenie životnosti keramickej podlahy možno v týchto miestach zabezpečiť použitím vhodnej hydroizolačnej membrány. Na tento účel sa zvolila vysoko odolná pružná dvojzložková malta MAPELASTIC. Detaily v podobe dilatačných škár v podklade sa ošetrili elastickým pásom MAPEBAND

V zázemí a na toaletách, na ktorých sa nepredpokladalo zvýšené zaťaženie od vozidiel, sa navrhlo na lepenie obkladových prvkov z keramiky deformovateľné, cementové lepidlo KERAFLEX MAXI so zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia.  
Pri výplni pevných a pružných škár sa použila už osvedčená dvojica výrobkov ULTRACOLOR PLUS a MAPESIL AC